“Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki”, czyli wszystko to, co przyszła kobietka powinna o sobie wiedzieć

Dojrzewanie to dla wielu rodziców trudny temat, pełen wielu krępujących pytań, niejasnych odpowiedzi. Zakłopotanie towarzyszy nie tylko rodzicom, ale w szczególności dzieciom. Jak przekazać swoim córkom wszystko to, co powinny wiedzieć o swoim ciele, jednocześnie zrobić to taktownie i merytorycznie? Z pomocą przychodzi odpowiednia książka! Dojrzewanie to przecież naturalny proces, który dotyczy każdej zdrowo rozwijającej się dziewczynki. I właśnie tak zostało to pokazane w książce zatytułowanej “Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki”, którą Monica Peitx napisała po to, by życie rodziców i ich córek w tym szczególnym okresie stało się łatwiejsze. Autorka książki to endokrynolog pediatra, a to gwarantuje, że informacje zawarte w książce są rzetelne. Zmiany zachodzące w okresie dojrzewania są pokazane jako niesamowita przygoda, a nie przykra konieczność, co zachęca do zgłębiania wiedzy, która przekazana jest treściwie, jedynie na 48 stronach. Dzięki temu nikt nie powinien poczuć się przytłoczony ani znudzony. Język stosowany w książce dostosowany jest do dzieci wchodzących w okres dojrzewania, wszystko przedstawione jest w zrozumiały i usystematyzowany sposób. Piękne ilustracje sprawiają, że czytanie tej książki jest jeszcze przyjemniejsze. Maja dorasta to książka, która zdobyła wiele nagród i jest doceniana przez swoich czytelników. Chłopcy również powinni wiedzieć, co dzieje się z dziewczynkami w okresie dojrzewania, zatem to doskonały wybór także dla nich.

Kim jest Maja?

Maja to tytułowa bohaterka, która ma 9 i pół roku i rozpoczyna okres dojrzewania. Obserwuje zmiany jakie zachodzą w jej organizmie. W perypetiach związanych z dojrzewaniem towarzyszą jej przyjaciółki. Dziewczynki razem mierzą się z trudami związanymi ze zmianami w ich ciele, razem szukają odpowiedzi na nurtujące je pytania. Czym jest okres? Jak się do tego przygotować? Co zrobić, gdy piersi zaczynają rosnąć? Dlaczego tak się dzieje? Czy należy kupić nową bieliznę? Na te i wiele innych pytań autorka przekazuje odpowiedzi w zabawny i przystępny sposób. Maja i jej przyjaciółki pokazują, że dojrzewanie jest świetne i nie należy się go bać. Przygody bohaterki książki są świetnym pretekstem do przemyśleń i rozwinięcia rozmowy z dzieckiem.

Twórczość autorki

Monica Peitx jest również autorką książki o dojrzewaniu przeznaczonej dla chłopców zatytułowanej “Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca”, która w równie prosty i przyjazny dla odbiorcy sposób przekazuje najważniejsze informacje o dojrzewaniu chłopców.